Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Kamil a zajtra Henrich
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zborovčania oslávili Deň Zeme prácou

   Už niekoľko nedieľ sú naše futbalové ihriská bez burácajúcich pokrikov futbalových fanúšikov a v sálach kultúrnych domov neznie ani potlesk, a je v nich ticho. Ešte donedávna neznáme slovo „koronavírus“ sa žiaľ stalo asi najpoužívanejším slovom na svete. A práve v tomto tichu, kedy kladieme väčší dôraz na disciplínu, dodržiavanie rôznych opatrení a ekológiu, oslávila 22. apríla naša planéta Deň Zeme. V obci Zborov bola v tento deň, v areáli čistiarne odpadových vôd, ukončená výsadba 100 kusov tují, ktoré by mali práve v tomto priestore skrášliť životné prostredie.

   Hlavným aktivistom bol pracovník obecného úradu Peter Sedlák, ktorý spolu s kolegom Bohušom Cinom túto krásnu myšlienku zrealizovali. Svojou šikovnosťou prispeli aj pracovníčky malej obecnej služby pod vedením koordinátora Štefana Fintora. Stromčeky zabezpečil poslanec obecného zastupiteľstva Eduard Dvorščák a pri ich výsadbe poskytol aj odborné poradenstvo. Keďže sa čistiareň odpadových vôd nachádza pri jednej z prístupových ciest na Zborovský hrad, k skrášleniu tohto prostredia prispel aj Zborovčan Matej Vasiliak, ktorý svojou šikovnosťou vyrobil drevenú nádobu slúžiacu ako kôš na odpad.

     Aj takýmito malými činmi dokážeme často urobiť veľké veci. Veď na čistom životnom prostredí by malo záležať každému z nás.