Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Ferdinand a zajtra Petronela
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

"Lienky v akcii"

01 DSC02900 resize

   Nedožité 100. výročie narodenia jedinečnej detskej poetky a prozaičky Márie Ďuríčkovej sme si pripomenuli 29.09.2019. Nasledujúci deň sa v Obecnej knižnici Zborov stretlo na literárnej besiedke s kresbou 19 nedočkavých predškolákov z triedy „lienky“ spolu s učiteľkami Zakuťanskou a Jacenkovou, aby okrem vyskúšania nových „knižkových“ stoličiek sa aj niečo dozvedeli o tejto pani spisovateľke.

   V úvodnom slove sa návštevníci dozvedeli, že literárne vlohy mala autorka už v detstve. Ako školáčka základnej školy napísala na základe obrázkov „O smelom zajkovi“ poviedku do rozhlasu. V knižničných poličkách od 6 do 12 rokov má svoje miesto 31 titulov rozprávok, básničiek, povestí, z ktorých do Zlatého fondu slovenskej literatúry patria: Danka a Janka, O Guľkovi Bombuľkovi a Majka Tárajka.

   Po prezretí vystavených knižiek biele plochy výkresov zaplnili farebné princezné, veľké modro-čierne auto, nechýbali dievčatká Danka a Janka a Guľko Bombuľko, ktorý sa z výstavky v miestnosti detskej literatúry usmieva osemkrát.

   V mene všetkých návštevníkov a čitateľov ďakujeme.

                                                                                                                                                               Mária Demkovičová