Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Amália a zajtra Milota
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Spevácke zbory oživili kostol sv. Žofie

07 DSC03106

   Hudba a spev otvárajú srdcia a spájajú ľudí rôznych vierovyznaní, národností a farby pleti už od nepamäti. Práve táto myšlienka vystihovala medzinárodnú prehliadku speváckych zborov, ktorá sa uskutočnila v sobotu 05. októbra 2019 v Kostole sv. Žofie v Zborove. Organizátori tohto podujatia Obec Zborov, MO MS Zborov a HOS Bardejov pozvali na túto prehliadku spevácke zbory zo Zborova, Spišskej Novej Vsi, Poľska a Slovinska.

   Po úvodnom príhovore konferencierky programu pani Janky Bukovskej sa ako prvý v poradí predstavil domáci „Matičný spevokol Zborovčan“. Ďalším účinkujúcim bol nováčik na tomto podujatí mužský komorný spevácky zbor „Adoramus“ zo Slovinska. Pravidelným účinkujúcim na tejto medzinárodnej prehliadke speváckych zborov bol zmiešaný spevácky zbor „Belfersingers“ z Gorlíc (Poľsko). V zborovskom kostole sv. Žofie po prvýkrát odzneli aj krásne piesne zmiešaného speváckeho zboru zo Spišskej Novej Vsi „Cantus Villa Nova“.

   Medzinárodná prehliadka speváckych zborov v Kostole sv. Žofie v Zborove mala nielen kultúrny, ale aj duchovný charakter. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kto spieva, dvakrát sa modlí. Každá pieseň, ktorá na tomto podujatí odznela, bola poďakovaním za talenty, ktorými členovia speváckych zborov boli obdarení a podelili sa o ne aj s prítomnými divákmi.