Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Jakub a zajtra Anna
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Maľovanka aj s obrázkami našej obce

Maľovanka finál

   Obec Zborov ponúka na predaj náučnú maľovanku vo formáte A4 s počtom strán 30, ktorej súčasťou sú aj obrázky našej obce.

   Za cenu 3,18 € si ju môžete osobne zakúpiť v pokladni obecného úradu, alebo objednať na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky: 054/4798 306. V prípade dobierky je cena 3,18 € + poštovné.

   Pri vzniku projektu „Náučná a propagačná maľovanka“ stála myšlienka, že deti pri vymaľovávaní obrázkov sa môžu zároveň aj učiť podľa hesla: „Maľuj a uč sa – uč sa a maľuj“.
   Deti vymaľovávaním obrázkov na rôzne témy môžu spoznávať svet. Nenásilnou a hravou formou sa oboznamujú napr. s históriou krajiny, erbami a dominantami obcí a miest v ktorých žijú a spoznávajú faunu i flóru konkrétneho regiónu.
   Dôležitou súčasťou projektu je aj nenásilné sprevádzanie detí v otázkach ochrany životného prostredia, môžu sa učiť hygienickým návykom, pochopiť zložitosť medziľudských vzťahov či spoznávať aktivity prospešné pre svoje telo.