Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Vladimír a zajtra Jakub
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Farnosť Zborov sa zapojila do celosvetovej akcie „24 hodín pre Pána 2019“

01 DSC09317

     Zborovská farnosť sa z piatku na sobotu pred 4. pôstnou nedeľou (29.03. – 30.03.) zapojila do celosvetovej iniciatívy „24 hodín pre Pána“.

    Táto akcia sa už po šiestykrát konala na podnet pápeža Františka a pápežská rada pre novú evanjelizáciu pozývala diecézy, farnosti a rôzne spoločenstva k rozjímaniu, modlitbe a pokániu. Tohtoročným mottom bol výrok z Jánovho evanjelia: „Ani ja ťa neodsudzujem.“ (Jn 8,11). Cieľom tejto akcie mala byť duchovná príprava na pokánie a spoveď.

    Farnosť Zborov sa tohto roku po prvýkrát zapojila to tejto celosvetovej akcie, ktorá sa začala v piatok popoludní o 15:00 hod. Korunkou k Božiemu milosrdenstvu a následne adoráciou pred Sviatosťou Oltárnou. Po nej o 17:30 hod. nasledovala pobožnosť Krížovej cesty a svätá omša. Po krátkej prestávke pán farár Peter Novák prednášal veriacim o dôležitosti prípravy na svätú spoveď a prostredníctvom videoprezentácie rozoberal jednotlivé časti svätej spovede. Po ukončení prednášky mohli veriaci zostať v tichu a do 22:00 hod. meditovať pred Sviatosťou Oltárnou.

   Sobotné ráno začalo svätou omšou a po nej nasledovala prednáška tentokrát na tému: „Rozlišovanie hriechu“.                                                                                                                    

                                                                                                      -vb-