Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Vavrinec a zajtra Zuzana
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zachráň život svojou kvapkou krvi!

Resize of DSC05036

    Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, pretože môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Obec Zborov v spolupráci s Národnou transfúznou službou Prešov preto aj tento rok pokračuje v milej humánnej tradícii – v dobrovoľnom darovaní krvi. 

    V našej obci sa rozhodlo dňa 14.03.2018 darovať túto vzácnu tekutinu 19 dobrovoľných darcov, z toho 16 žien a 3 muži. K pravidelným darcom sa pripojili aj 4 noví „odvážlivci“, ktorí svoju krv darovali statočne a s úsmevom na tvári. 

   Všetkým darcom za ich odhodlanosť a túžbu pomôcť ĎAKUJEME! Zároveň sa chceme touto cestou poďakovať aj NTS v Prešove za ich milý a povzbudivý  prístup ku všetkým darcom.

    Veríme, že táto krásna, ale predovšetkým vysoko humánna akcia nájde porozumenie aj u ostatných občanov našej obce a spoločne sa stretnú s pravidelnými darcami 4.septembra 2018 a poskytnú tento výnimočný dar.

Text:Ivana Majcherová

Foto:Valéria Bodíková