Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Kvetoslava a zajtra Aurel
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Rozprávkový týždeň našich najmenších

     Resize of DSC 1249 

Už po štvrtýkrát sa vo farskej hale v Zborove konal detský tábor pre deti z našej farnosti. Jeho organizátormi, ako aj po minulé roky, bola mládež zo Zborova a Dlhej Lúky. Tábor s názvom ,,Z rozprávky do rozprávky“ bol určený predovšetkým pre deti od 5 do 10 rokov. Pre animátorov to bola výzva zorganizovať aktivity a podobné zaujímavosti na celý týždeň pre takúto vekovú skupinu. Tak sme sa aj my zahrali na mamičky, sestričky či občas aj na rozhodcov. 

     Všetko sa začalo v pondelok príchodom nesmelých deti s bojazlivým úsmevom. No ani nie po hodine sme už všetci boli kamaráti a spoločne sme sa zabávali pred našou farskou halou.

     V stredu sme s deťmi navštívili skanzen v Bardejovských Kúpeľoch. Niektorí z maličkých zažili aj svoju prvú cestu autobusom. No ale z autobusu bolo treba vystúpiť a z rázcestia sa pekne prejsť až do Bardejovských Kúpeľov, kde nás čakala sľúbená zmrzlina a trdelník. Cesta späť, bola už o niečo ťažšia. Nie jeden najmenší účastník zaspal na chrbte animátorky J

     Tak ako Červená čiapočka išla za babkou do domčeka a ako princ išiel zobudiť Šípkovú Ruženku, tak aj my sme sa vo štvrtok vybrali za rozprávkou do klubu Mládežníckej divadelnej skupiny zo Zborova, kde nás od našich kuchárok čakalo sladké prekvapenie a rozprávka – Sedem zhavranených bratov. Po návrate z tejto rozprávkovej cesty nás už čakal pripravený oheň a spoločne sme si urobili táborovú opekačku.

     Piatok sme začali, tak ako každý deň, rozcvičkou. Po nej nasledovala posledná táborová hra, ktorá do súťažnej tabuľky vniesla posledné rozhodujúce body. Po obede sme s deťmi zhrnuli naše celotýždňové ,,hranie sa“, vyhodnotili sme tabuľku a deti s úsmevom, objatím a krížikom na čelo mohli odísť domov.

     Poďakovanie patrí všetkým rodičom, ktorí nám svoje deti na celý týždeň zverili, animátorom a kuchárkam za ich vynaloženú námahu, nápady a výborné dobroty z kuchyne, Farskému úradu Zborov, Mládežníckej divadelnej skupine zo Zborova, STUDIU RECORDS Zborov, ale hlavne Pánu Bohu, ktorý držal nad nami celý týždeň svoju ochrannú ruku. Vďaka všetkým!

                                                                                                                                                                       -ZĎ-