Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Patrícia a Patrik a zajtra Oliver
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

„Mier začína u mňa...“

  04 DSC03091   ...je heslo Medzinárodného mierového behu, ktorého bežci mali jednu zo zastávok práve v obci Zborov v utorok 27.06.2017.

   Ide o štafetový  beh s horiacou pochodňou, ktorú nesú cez viac než 140 krajín sveta státisíce dobrovoľných bežcov. Mierový beh založil v roku 1987 športovec, umelec a mierový filozof Sri Chinmoy, ktorý službe ideálom svetovej harmónie venoval väčšinu svojho života. Svojou životnou filozofiou a dielom inšpiroval ľudí najrozmanitejších národov a kultúr k tolerancii, porozumení a spolupráci. Za svoje neúnavné úsilie dostal mnoho medzinárodných ocenení.

   Pred Obecným úradom v Zborove prijal športovcov zástupca starostu obce Zborov Július Šarišský ml., ktorý ich privítal v našej obci a zároveň poďakoval, že sa naša obec stala jednou zo zastávok na ich celosvetovej púti.

   Aj napriek horúčave po únavnom behu športovcom nezmizol úsmev z tváre a pre všetkých prítomných divákom pripravili krásny program. Po zaspievaní hymny Medzinárodného mierového behu a po spoločnom fotografovaní sa bežci presunuli do zasadačky obecného úradu, kde sa zapísali do obecnej kroniky.

                                                                                                                          Text a foto: -vb-