Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Oskar a zajtra Ľubomíra
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Veľká noc príde...2017

04 DSC02633

Začalo sa najkrajšie obdobie roka – dlho očakávaná jar spolu so svojimi neopakovateľnými krásami, kvitnúcimi kvetmi a omamnými vôňami. Toto obdobie sa spája aj s kresťanským odkazom Veľkej noci a v našej obci už tradične s kultúrnym podujatím Veľká noc príde... 

Aj tento rok patrila Kvetná nedeľa 09.04.2017 tomuto duchovno-kultúrnemu podujatiu. Sála kultúrneho domu sa pri tejto príležitosti už po 8-krát naplnila občanmi obce, ale aj návštevníkmi z okolia, aby si spoločne spríjemnili nedeľné popoludnie. Pozvanie prijali aj hostia z družobnej gminy Krzywcza na čele s wujtom gminy p. Waclawom Pawlowským.

Kultúrny program sa začal prezentáciou, ktorá v krátkych zamysleniach sprítomnila posledné chvíle Ježiša Krista na kríži a podnietila prítomných uvažovať o tajomstvách Veľkého týždňa a naladiť sa na blížiace sa sviatky Veľkej noci.  

Po programe nasledovalo vyhodnotenie a ocenenie výhercov súťaže o Najkrajší zimný výtvor. Keďže táto zima nám dopriala snehu viac, ako predchádzajúca, v našej obci bola vyhlásená spomínaná súťaž, ktorá trvala do posledného februárového dňa.  Zadanie bolo veľmi jednoduché. Postačilo vyjsť von, vytvoriť niečo pekné zo snehu a fotografiu následne odoslať na facebook stránku Online Zborov, kde bolo možné hlasovať. S najväčším počtom hlasov zvíťazili sestry Vanesska a Karinka Taščicové spolu s Laurou Demešovou. Na druhom mieste sa so svojím snežným výtvorom umiestnili súrodenci Karinka a Šimonko Markovičoví a tretie miesto patrilo Veronike Kaňuchovej. Všetkým výhercom ešte raz blahoželáme! Poďakovanie patrí aj Igorovi Tomáškovi, ktorý spolupracoval pri organizácii tejto súťaže.

Ako už býva zvykom aj tento rok sme medzi sebou privítali mnoho šikovných ľudí, nielen zo Zborova, ale aj z okolia, ktorí prezentovali a predávali svoje „umenie“- ručné výrobky a práce. Svoje typické veľkonočné výrobky a dekorácie k nám doniesli ukázať aj naši priatelia z gminy Krzywcza. Kultúrny dom sa tak premenil na malý trh, kde si prítomní mohli popri popíjaní kávy a čaju zakúpiť rôzne výrobky, prevažne veľkonočnej a jarnej tematiky, výrobcov takto podporiť a seba potešiť.

Ôsmy ročník tejto kultúrnej akcie máme za sebou a veríme, že  sa opäť čoskoro stretneme pri ďalších akciách. V závere patrí ĎAKUJEM každému, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispel k zorganizovaniu tohto príjemného nedeľného stretnutia.  

Prajeme krásne prežitie veľkonočných sviatkov!

                                                                                          -im-, -vb-