Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Matej a zajtra Frederik(a)
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Životné jubileum nášho rodáka Mgr. Pavla Štefurika

01 DSC02244

     V nádhernú zimnú nedeľu 15.01.2017 slávením slávnostnej svätej omše v Kostole sv. Margity Antiochijskej v Zborove oslávil svoje životné jubileum 50 rokov života a zároveň 50. výročie prijatia sviatosti krstu náš zborovský rodák Mgr. Pavol Štefurik, toho času duchovný otec vo farnosti Brestov.

     Spolucelebrantmi svätej omše bol brat jubilanta dominikán páter Hilár Jozef Štefurik a duchovní otcovia našej farnosti Peter Bučko a Marek Vajs. 

     V duchu vďaky za dar života a dar sviatosti krstu sa niesla celá svätá omša, ktorú krásnymi piesňami osviežil aj Matičný spevokol Zborovčan zo Zborova.

     V závere svätej omše prijal jubilant blahoželania od duchovného otca Petra Bučka, v mene súrodencov mu blahoželal páter Hilár a v mene nás ostatných veriacich kurátor Marek Šarišský. Poďakovaním sa mamke, krstnej mame, súrodencom, kamarátom, ale aj ostatným rodákom z našej obce bola táto svätá omša ukončená slávnostným požehnaním.                

Text a foto: Valéria Bodíková