Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Patrícia a Patrik a zajtra Oliver
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Pomôž zachrániť život svojou kvapkou krvi.

DSCN1883

   Naša obec v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Prešove a Miestnym spolkom Červený kríž zorganizovala v tomto roku v poradí už druhú dobročinnú akciu – kvapku krvi, tentokrát pod názvom Študentská kvapka krvi.

  Dňa 7. novembra 2016 sa sobášna sieň na pár hodín stala dočasným mobilným transfúznym centrom, ktoré sa zaplnilo 18 dobrovoľnými darcami z našej obce  a z ktorých každý so sebou doniesol aj dar, ktorý však v žiadnom obchode nekúpite – svoju krv. K pravidelným darcom sa tentokrát pripojili aj 4 prvodarcovia, ktorí našli odvahu a s úsmevom na tvári zvládli svoju „premiéru“ a svojou kvapkou krvi pomohli tým, ktorí to potrebujú.

  Všetkým darcom, ktorí týmto gestom prejavili ochotu pomáhať ĎAKUJEME! Vďaka patrí aj všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom postarali o zorganizovanie tejto akcie. 

   Je naozaj pekné, že aj v dnešnej dobe sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí takýmto ušľachtilým spôsobom dokážu pomôcť a uvedomujú si, aké nesmierne krásne a dôležité je darovať krv, lebo nikdy nevieme kedy ju budeme potrebovať.Veríme, že k nám v budúcnosti pribudnú ešte ďalší noví darcovia a tak sa „kvapka krvi“ stane akýmsi posolstvom pomoci chorým ľuďom.

Nemôžeš pomôcť každému, ale každý môže pomôcť niekomu...

-im-

Foto: Mgr. Marianna Guláková, predsedníčka MS ČK