Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Oskar a zajtra Ľubomíra
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Na Ostrove pokladov

15

Aj tento rok sa skupinka mladých ľudí zo Zborova a Dlhej Lúky spojila, aby už po tretíkrát pripravila pre deti zo zborovskej farnosti detský tábor. Téma tohtoročného tábora sa niesla v znamení ostrova pokladov, preto nesmeli chýbať piráti, palmy, pirátske lode a všetko tematické, čo ozdobovalo farskú halu v Zborove.

     Pre deti v rozmedzí od 7 až 14 rokov bol pripravený bohatý program. Nechýbali však ani mladší účastníci, ktorí si príjemné prostredie na fare rýchlo obľúbili. Vo štvrtok večer, po všetkých úvodných aktivitách, bolo na programe kino, ktoré sme si mohli vychutnať v klube Mládežníckej divadelnej skupiny zo Zborova v priestoroch kultúrneho domu. Piatok bol naplnený rôznymi aktivitami, hrami, či spievaním vlastnej hymny, ktorej autorkou textu je jedna z našich animátoriek. V sobotu sme dokonca s deťmi vyšli na vysielač. Cestou sme samozrejme museli prekonať pár disciplín, s ktorými si deti ľahko poradili. Na vysielači už na nás čakali chlapci – animátori, ktorí pripravili oheň, a tak sme sa mohli pustiť do opekania. Nedeľu sme začali, ako každý iný deň rozcvičkou. Nasledovala výroba ruženčekov, ktoré deťom posvätil pán farár na nedeľnej svätej omši. Po obede sme spravili krátky sumár nášho tábora a deti si pomaly začali baliť svoje veci a čakali na konečné vyhodnotenie. 

     Keďže už v našom názve bolo, že sme farský tábor, na omši sme v priebehu 4 dní nechýbali ani raz. Páni kapláni mali pre deti pripravené krátke katechézy, ktorých témou boli skutky telesného a duchovného milosrdenstva. Patrí im veľká vďaka. Ale poďakovať sa chceme aj všetkým ostatným: kuchárkam, animátorom, Farskému úradu Zborov, Mládežníckej divadelnej skupine zo Zborova, STUDIU RECORDS, ale aj ďalším, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vytvorení tábora, na jeho programe, a samozrejme na tom, že sme už po tretíkrát spoločne mohli vyčariť úsmev na tvárach detí.                                                                                               

Text: Denisa Kubátová

Foto: animátori tábora