Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Albín a zajtra Anežka
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

POMÁHAME POTRAVINAMI 2015

12178198 836048266493368 2078109577 n

Kaufland a Slovenský Červený kríž organizovali v piatok 23. októbra 2015 už po druhýkrát celoslovenskú potravinovú zbierku pre ľudí v núdzi -  Pomáhame potravinami.Dobrovoľníci SČK sa  rozbehli do všetkých predajní Kauflandu , aby podporili charitatívnu zbierku potravín pre sociálne slabšie rodiny vo svojom regióne. Ich cieľom bolo osloviť nakupujúcich a zabezpečiť zbieranie, triedenie, balenie a následne aj distribúciu vyzbieraných potravín vopred vytipovaným príjemcom zo strany jednotlivých územných spolkov Slovenského Červeného kríža.

Vyzbierané potraviny putovali následne najmä mnohopočetným rodinám, sociálne slabším občanom, seniorom, či iným ľuďom, ktorí sa, často nie vlastným pričinením, ocitli v sociálnej núdzi. Aj členky nášho miestneho spolku SČK sa zúčastnili tejto zbierky a strávili v Kauflande v Bardejove 4-hodinovú službu. Zo zozbieraného množstva potravín sa vytvorilo 11 balíčkov pre našu obec. Obdarovaní neskrývali veľké prekvapenie a dojatie. Samozrejme nešetrili slovami vďaky, ktorú by sme týmto chceli adresovať všetkým, ktorí neváhali a priložili do našich košíkov nezištne to, čo pre iných tak znamená mnoho. Už teraz sa tešíme na tretí ročník, aby sme sa mohli opäť aktívne zapojiť do tejto zbierky a tak pomôcť občanom našej obce, ktorí to potrebujú.

Mgr. Marianna Guláková, predsedníčka MS SČK v Zborove

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.