Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Vieroslava a zajtra Benjamín
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Úspešný "Týždeň slovenských knižníc"

Od 06.03. do 10.03.2023 sa naša obecná knižnica zapojila do 24. ročníka celoslovenského podujatia „Týždeň slovenských knižníc“, ktoré bolo tohto roku pod mottom: „Knižnice pre všetkých - Knižnice, záruka kvalitných informácií“.

Hlavným cieľom tohto ročníka bolo poukázať na problém dezinformácií a hoaxov v elektronickom prostredí a vyzdvihnúť to, že práve knižnice sú odbornými pracoviskami, kde sa profesionálne pracuje s pravdivými a kvalitnými informáciami.

V rámci tohto týždňa zborovská knižnica pripravila pre svojich čitateľov bohatý a pestrý program. Keďže naši detskí čitatelia majú ešte v čerstvej pamäti básne naučené na Hviezdoslavov Kubín, pondelkové popoludnie bolo venované práve recitáciám básní. Všetci dobre vieme, že kniha nemusí byť zaujímavá iba svojim obsahom, ale aj pekná ilustrácia je zárukou toho, že si ju čitateľ vezme do rúk. V utorok mali naši čitatelia možnosť nakresliť si vlastný obrázok, ktorý by radi videli v nejakej dobrej knihe.

V stredu bola naša knižnica obsadená do posledného miesta. Nielen prázdninujúci čitatelia, ale aj ich rodičia, seniori, klienti komunitného centra a účastníčky projektu „Podpora a rozvoj aktivít s MRK v Zborove“, sa zapojili do celoslovenskej akcie „Je nás počuť“. V tomto podujatí išlo o to, aby si čitateľ vybral knihu, ktorú má rád a nahlas z nej prečítal krátky úryvok. Po tomto bohatom čitateľskom programe bolo piatkové popoludnie zamerané na riešenie rôznych rébusov, kvízov a na oddych pri spoločenských hrách.

Všetkým čitateľom, ktorí sa do tejto celotýždňovej čitateľskej akcie zapojili, ďakujeme.

Text: V. Bodíková
Foto: V. Bodíková, I. Chmurovičová