Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Marcela a zajtra Leonard
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Prečítajte s nami celé leto

Poster 2022

"Prečítané leto 2022" sa nám v obecnej knižnici prehuplo už do druhej polovice. Prázdniny sú spojené s výletmi a putovaním po rôznych miestach. A práve "O putovaní" sme sa so zborovskými knihomoľmi rozprávali v siedmom týždni "Prečítaného leta" v obecnej knižnici. No a keďže o putovaní nestačí len rozprávať, ale treba zobrať batohy na chrbát a ísť do prírody, aj my sme putovali po Zborove a hľadali indície, vďaka ktorým naši čitatelia rozlúštili tajomné heslo "Prečítané leto je super!" 

Prvý týždeň - Aj napriek tomu, že v Zborove fontánu nemáme, v knižnici sme si spravili hneď dve. Pri prvej (vodnej) sme sa v týchto horúčavách príjemne schladili a na tej druhej (čokoládovej) sme si výborne pochutnali :)

V druhom týždni "Prečítaného leta" sme sa zoznámili s architektúrou miest a ich vznikom. "O panelákoch" sme si niečo zaujímavé prečítali a veľa sa aj dozvedeli. V rámci hlavnej témy "O meste a mestečku" sme rozprávali o erboch. Okrem nakreslenia vlastného rodinného erbu si návštevníci Obecnej knižnice v Zborove zahrali pexeso zložené z erbov obcí okresu Bardejov. V závere knižničného popoludnia sme si spravili vychádzku k súsošiu sv. Margity s drakom, ktoré úzko súvisí s erbom obce Zborov :)

V treťom týždni "Prečítaného leta" sme odhaľovali tajomstvá zborovských ulíc. Vedeli by ste ich všetky vymenovať a potom umiestniť ich názvy na slepú mapu? Zborovskí knihomoli to už vedia a okrem tajných uličiek odhalili aj tajomstvá záhadných obrázkov. A keďže tajomstiev nikdy nie je dosť, počas prechádzky tajomnými uličkami sme objavili aj tajomný Šerédyho kaštieľ a kostol sv. Žofie. Celé popoludnie bolo jedna veľká tajomná paráda :)

V štvrtom týždni "Prečítaného leta" sme si v knižnici snívali. Rozprávali sme sa nielen o snoch, ktoré sa nám snívajú v noci, ale aj o akých povolaniach deti snívajú a čím chcú byť. Prečítali sme si rozprávku, aj básničky, vypočuli si uspávanku a potom sme si vo veľkej "spálni" pozreli rozprávku o splnení cestovateľského sna :)

Piaty týždeň "Prečítaného leta" zahalila knižnicu tajomná nočná obloha. Našich čitateľov zaujali nielen rozprávky o Veľkom voze a tancujúcich hviezdach, ale aj o Hviezdolapke. Potom pospájali malé hviezdičky do veľkých súhvezdí a vyrobili si tajomné obrázky, ktoré im budú pri zaspávaní svietiť a pripomínať ďalšie krásne popoludnie, ktoré zažili v našej knižnici :)

Na šiesty týždeň sme si posvietili baterkami. Okrem tajomného čítania v tme naši knihomoli zistili, že nie je až také jednoduché byť pátračom a hľadať v tme zatúlané predmety :)

 

Aj počas tohtoročných letných prázdnin sa Obecná knižnica v Zborove zapája do celoslovenskej akcie s názvom „Prečítané leto“. Našim cieľom je, aby si deti našli cestu ku knihám a k čítaniu aj v prázdninovom čase. Budeme sa snažiť spestriť program nielen zážitkovým čítaním, ale aj tvorivými dielňami a zábavnými hrami.

Milé deti, radi vás privítame v zborovskej knižnici každú prázdninovú stredu od 13:00 hod., kde na vás bude počas deviatich týždňov čakať vždy iná téma, ku ktorej bude pripravený výber kníh pre malých, ale aj starších čitateľov. A pre každého účastníka máme pripravenú aj špeciálnu brožúrku „Prečítaného leta“. Dočítania, milí priatelia :)