Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mário,Drahomíra a zajtra Dalibor,Sebastián
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

30. výročie Špeciálnej základnej školy v Zborove

04 DSC 0514

„Hlboko sa pokloň oráčovi, lebo dáva chlieb. Ešte hlbšie sa pokloň matke, lebo dáva život. No najhlbšie sa pokloň učiteľovi, lebo zo živej bytosti vychováva človeka.“

     V živote človeka je tridsať rokov plne produktívny vek, kedy si človek napĺňa svoje ciele, zakladá rodinu, buduje to, čo si vysníval ako mladý človek. V ponímaní školy je to kus histórie, stovky žiakov, ktorí prešli bránami školy a dnes už v laviciach sedia možno ich deti. 

Čítať ďalej...

Adventné popoludnie 2017

07 DSC04523

  Advent, čas symbolizujúci príchod Vianoc, štvortýždňové obdobie, počas ktorého sa postupne každú nedeľu zapaľujú sviece na venci. Prvá adventná nedeľa 03.12.2017 patrila už tradične kultúrnemu podujatiu Adventné popoludnie, počas ktorého sa rozsvietila prvá svieca aj na našom obecnom adventom venci, ktorý nám prišiel aj tento rok posvätiť p. kaplán Marek Vajs.

Čítať ďalej...

Na zborovskom javisku sa bojovalo o muža...

     13 DSC 3024

   „Prišla som bojovať o vášho muža...alebo A čo ja, láska?“ je názov pôvodnej rozhlasovej hry, ktorú napísala Tatiana Kusá a bola zinscenovaná pod názvom „A čo ja, miláčik?“. Po rokoch sa opäť vrátila medzi divákov, tentokrát vo forme divadelnej produkcie KUMŠT PRODUCTION pod režisérskou taktovkou Martina Mňahončáka, ktorý okrem stvárnenia jednej z hlavných postáv si na svojom rodnom javisku zahral spolu s herečkami Martou Sládečkovou a Zuzanou Porubjakovou.

Čítať ďalej...

Mesiac úcty k starším

13 DSC04418

   Začala sa jeseň. Vidíme to v záhradách, na stromoch a cítime to vo vzduchu. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Jeseň je naozaj krásna, ale nie len svojou prírodou, ale aj tým, že nám pripomína jednu zo vzácnych cností - úctu k starším. Práve október je mesiacom úcty k starším – k naším otcom, mamám, starým rodičom, či prarodičom...

 

Čítať ďalej...