Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Zdenka a zajtra Ľuboš,Ľubor
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zborovčania na majstrovstvách sveta v mariáši

     Dňa 08.05.2015 sa na pôde prešovskej univerzity uskutočnil prvý ročník majstrovstiev sveta v mariáši.

     Na tomto podujatí mala svoje zastúpenie aj obec Zborov. Traja mariášisti nabrali odvahu, prihlásili sa na tieto majstrovstvá sveta a okrem získaných skúseností a zážitkov si domov priniesli aj pekné umiestnenia.

Čítať ďalej...

90 rokov organizovaného futbalu v obci Zborov

Resize of DSC02969

Zelená je tráva, futbal to je hra!

Významnú futbalovú udalosť prežívali futbalisti, funkcionári a fanúšikovia v sobotu 19.07.2014 v obci Zborov. TJ Magura Zborov si v tento deň pripomenula 90. výročie založenia organizovaného futbalu v obci Zborov a v spolupráci s Obecným úradom v Zborove pripravila pre všetkých priaznivcov tohto zeleného športu nezabudnuteľný futbalom naplnený deň.

Čítať ďalej...

" Strieborný " pohár patril našim futbalistom

Futbal - ačko

 

 

     V sobotu 15.02.2014 sa uskutočnil halový futbalový turnaj mužov. Naše družstvo skončilo v základnej skupine na prvom mieste s počtom bodov 12. Výsledky jednotlivých odohraných zápasov:

 

 

ZBOROV – Kurima 3:2

ZBOROV – Lopúchov 6:3

ZBOROV – Gerlachov 1:0

ZBOROV – Smilno 6:0 

 

Čítať ďalej...

Víťazmi futbalového turnaja sa stali naši žiaci

1010991 681483388561089 895473176 n

 V sobotu 01.02.2014 sa v Športovej hale Mier v Bardejove konal halový futbalový turnaj žiakov, na ktorom štartovali aj hráči TJ Magura Zborov.

     V základne skupine sa zrodili takéto výsledky:
Zborov – Nižný Tvarožec/Kobyly 0:0
Osikov - Zborov 0:2 (góly: Frederik Kováč, Rení Sivák)
Zborov - Partizán Bardejov dievčatá 0:0
Kurima A - Zborov 0:1 (gól: Juraj Vizváry)

Čítať ďalej...

Okresné majstrovstvá jednotlivcov v stolnom tenise

Okresný výbor stolnotenisového zväzu v Bardejove organizuje začiatkom každého roku v inej obci okresné majstrovstvá jednotlivcov v stolnom tenise. Tento rok za pomoci stolnotenisového oddielu TJ Magura Zborov zorganizovali tieto majstrovstvá v našej obci.
Do súťaže sa prihlásilo 29 jednotlivcov z celého okresu, ktorí sa zišli 08.01.2012 v telocvični ZŠ s MŠ v Zborove. Okresným víťazom sa stal Peter Kalapáč , ako zaujímavosť : jeho otec pochádza zo Zborova, na druhom mieste sa umiestnil Ľuboš Pillár a tretie miesto získal Michal Sabol, všetci traja pôsobia v oddiele mesta Bardejov. V prvej šestnástke sa umiestnili aj traja hráči STo TJ Magura Zborov.

Čítať ďalej...

Memoriál MUDr. Jána Madeja III.rocnik

Tretiu novembrovú sobotu sa v Zborove uskutočnil tretí ročník nohejbalového turnaja „Memoriál MUDr. Jána Madeja“.

Tento ročník turnaja možno považovať skutočne za historický, keďže sa na ňom zúčastnilo aj mužstvo KAC Košice, za ktoré nastúpili dvojnásobní majstri sveta v nohejbale L. Ivanecký a L. Bertko spolu s dlhoročným trénerom reprezentácie SR V. Strojným a R. Mešterom.

Pri oficiálnom otvorení turnaja prednosta Obecného úradu v Zborov Ing. Pavol Humeník vyzdvihol prínos MUDr. Madeja pri vzniku a rozvoji nohejbalu v našej obci. Potom sa už rozbehlo športové zápolenie, pri ktorom mali diváci možnosť vidieť špičkový nohejbal, prudké smeče, rafinované „ulievky“, úspešné bloky či obranné zákroky.

Čítať ďalej...

88. ročník Medzinárodného maratónu mieru

V nedeľu 2.10.2011 sa náš vytrvalostný bežec Ján Lihosit (JAS BJ) zúčastnil na 88. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

V neobvyklom teplom októbrovom počasí bežci pretekali na mestskom okruhu bez výraznejších prevýšení, s tvrdým asfaltovým povrchom v celkovej dĺžke 42,195 km.

Do cieľa pretekov prišlo 774 maratóncov. Zborovčan Ján Lihosit sa umiestnil na vynikajúcom 77. mieste s výsledným časom 03:08:21, ktorým zároveň vo svojej kategórii M50 obsadil 9. miesto. (Víťazi MMM v Košiciach 2011: 1. KEMBOI Elijah Kiprono (Keňa) 02:11:15, 2. EJIGU Ebisa Merga (Etiópia) 02:12:10, 3. GAMEDA Gebo Burka (Etiópia) 02:12:30).

Nohejbalisti TJ Magura Zborov dvakrát s majstrami sveta

Zborovskí nohejbalisti boli pozvaní na sústredenie dorasteneckej reprezentácie Slovenska pod trénerskym vedením dvojnásobných majstrov sveta v nohejbale RNDr. Ladislava Bertka a Ing. Ladislava Ivaneckého.

V športovom sektore Hotela Sorea v Ľubovnianskych Kúpeľoch sa Zborovčania najprv zapojili do tréningového procesu, potom úspešne odohrali viacero priateľských stretnutí s mládežníckymi výbermi Slovenska. Po výbornej večeri boli pozvaní aj na večernú regeneračnú časť v priestoroch hotelového bazénu. Celé stretnutie sa uskutočnilo vo vynikajúcej priateľskej atmosfére.

Čítať ďalej...

2. ročník Zborov volejbal cup

Sobota 26.2.2011 sa niesla v športovom duchu. V telocvični základnej školy v Zborove sa uskutočnil 2. ročník Zborov volejbal cup , pod patronátom nášho farského úradu. Na turnaj sa zaregistrovalo 7 tímov, každý tím mal registrovaných približne 10 hráčov. Registrácia začínala od 8,30 hod. Nástup všetkých hráčov na hraciu plochu s vyžrebovaním zápasov bol o 9,00 hodine. Po predstavení všetkých tímov, nám udelil náš pán kaplán Tomáš požehnanie a poprial nám príjemný a úspešný športový deň. Rozlosovanie bolo v dvoch základných skupinách z ktorých sa postupovalo do semifinále.

Čítať ďalej...

Futbal - muži A-čko

Výsledky našich športovcov nájdete na novej webovej stránke
TJ Magura Zborov: http://www.tjmagurazborov.estranky.sk

Čítať ďalej...